12 czerwca 2012

Profesor Henryk Skarżyński członkiem American Otological Society

W kwietniu 2012 r., podczas uroczystości, która odbyła się w San Diego z okazji corocznej konferencji American Otological Society, prof. Henryk Skarżyński został oficjalnie członkiem korespondentem najstarszego towarzystwa otologicznego w Stanach Zjednoczonych. Jest on pierwszym Polakiem w tym elitarnym gronie oraz jednym z kilkunastu obcokrajowców z całego świata.
American Otological Society (Amerykańskie Towarzystwo Otologiczne) ma bogatą, przeszło 125-letnią historię. To jedno z dwóch najstarszych towarzystw specjalistycznych w Stanach Zjednoczonych. Obecnie elitarne grono skupia niespełna 290 członków, a jedynie 18 aktualnie działających pochodzi spoza USA.
Inauguracyjne spotkanie odbyło się w Ocean House w Newport, w stanie Rhode Island, 22 lipca 1868 r. Wtedy dziewięciu członków założonego w 1864 r. American Ophthalmological Society (Amerykańskiego Towarzystwa Okulistycznego) podjęło decyzję o założeniu grupy, która miała się skupić na problematyce narządu słuchu. Do głównych celów towarzystwa należą: promocja i rozwój otologii i dyscyplin pokrewnych, promowanie i finansowanie badań naukowych w zakresie otologii i dyscyplin pokrewnych, organizacja corocznych spotkań członków w celu zaprezentowania naukowych doniesień oraz publikacja artykułów przedstawionych podczas corocznych spotkań.
Od momentu powstania organizacji członkowie spotykają się na corocznych sesjach naukowych, podczas których są prezentowane wyłącznie (i po raz pierwszy) oryginalne prace naukowe.

Archiwum