24 kwietnia 2019

Prezentujemy sylwetki członków Komisji ds. Lekarzy Dentystów. W tym numerze „Pulsu”:

Danuta Lesak, lekarz dentysta

W samorządzie lekarskim działa od IV kadencji. Od początku pracuje w Okręgowym Sądzie Lekarskim. Jest delegatem na Krajowy Zjazd Lekarzy. W tym roku uczestniczy w organizacji Mazowieckich Spotkań Stomatologicznych.

Z racji pracy w OSL chciałabym zwrócić uwagę lekarzy na wagę dokumentacji medycznej. Dokładne i prawidłowe prowadzenie dokumentacji może uchronić kolegów i koleżanki przed przykrymi konsekwencjami.

Interesuje mnie również kształcenie przed- i podyplomowe. To ważny aspekt naszego zawodu.

Dr hab. n. med. Konrad Małkiewicz, lekarz dentysta

Z samorządem lekarskim jest związany od VIII kadencji. Obecnie członek Zespołu ds. Kształcenia Lekarzy Dentystów Komisji Stomatologicznej Naczelnej Rady Lekarskiej.

Chcę zajmować się zagadnieniami związanymi z kształceniem przed- i podyplomowym lekarzy dentystów. Uważam, że należy zachować jak najwyższe standardy edukacji studentów kierunku lekarsko-dentystycznego, szkoleń specjalizacyjnych w dziedzinach stomatologicznych oraz ustawicznego kształcenia lekarzy dentystów. Zarówno kształcenie, jak i doskonalenie zawodowe wpływają na jakość udzielanych świadczeń zdrowotnych. Jednocześnie chciałbym, aby wycena kontraktowanych przez NFZ procedur stomatologicznych odzwierciedlała ich realną wartość. Bliskie są mi również zagadnienia odpowiedzialności zawodowej lekarzy dentystów.