26 sierpnia 2024

IZBA BLIŻEJ LEKARZY: Współpraca z Fundacją „Nie widać po mnie”

OIL w Warszawie nawiązała współpracę z Fundacją „Nie widać po mnie”. W ramach porozumienia członkowie naszej izby, a także ich dzieci, będą mogli korzystać z kilku programów.

tekst Urszula Wolińska-Kułaj

 

Dokument podpisano 19 czerwca. W wydarzeniu uczestniczyli: Urszula Szybowicz, założycielka i prezes Fundacji „Nie widać po mnie”, Artur Drobniak, prezes ORL w Warszawie, a także Magdalena Flaga-Łuczkiewicz, pełnomocnik izby ds. zdrowia lekarzy i lekarzy dentystów.

 

– Współpraca z Fundacją „Nie widać po mnie” poszerza prowadzone przez izbę działania w zakresie pomocy psychologicznej dla lekarzy i lekarzy dentystów z różnymi problemami. Gwarantuje nieodpłatne wsparcie psychologiczne dla członków samorządu lekarskiego w Warszawie. Wierzymy, że uda nam się stale rozwijać te działania i obejmować nimi coraz więcej osób potrzebujących  – podsumował Artur Drobniak, prezes ORL w Warszawie.

 

Oto programy, w ramach których można uzyskać pomoc:

Program „W(y)spa – wsparcie psychologiczne medyków”

Członkowie OIL w Warszawie mogą korzystać z bezpłatnych materiałów edukacyjnych, warsztatów i szkoleń, m.in. z zakresu komunikacji, z nastawieniem na profilaktykę zdrowia psychicznego i przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu.

 

„Program polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki zaburzeń depresyjnych dla osób po 60. roku życia z województwa mazowieckiego na lata 2023–2025”*

Lekarzom i lekarzom dentystom w wieku senioralnym zapewniane są konsultacje diagnostyczne w kierunku depresji. Osoby z potwierdzonymi objawami będą mogły odbyć terapię (15 godzin bezpłatnych spotkań ze specjalistą).

 

„Program polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki zaburzeń depresyjnych dla dzieci i młodzieży z województwa mazowieckiego”*

Dzieci członków naszej izby mogą skorzystać z pomocy specjalistów zdrowia psychicznego. Program dotyczy osób w wieku 12–21 lat z zaburzeniami depresyjnymi. Zapewniane są konsultacje diagnostyczne, a także – jeśli będą wskazania – terapia obejmująca 25 spotkań ze specjalistą.

 

– Mamy psychologów, psychoterapeutów i psychiatrów pracujących w całej Polsce. To oznacza, że lekarze z Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie, którzy nie mieszkają w stolicy, też będą mogli skorzystać z ich pomocy, np. stacjonarnie w Radomiu czy Siedlcach – wyjaśniła Urszula Szybowicz, założycielka i prezes fundacji, dyrektor operacyjny Polskiej Federacji Szpitali, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Koordynowanej Ochrony Zdrowia.

 

* Programy finansowane z budżetu województwa mazowieckiego.

 

 

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum