27 sierpnia 2024

RELACJE: X Mistrzostwa Mazowsza Lekarzy w Półmaratonie

Delegatura Radomska OIL w Warszawie zorganizowała kolejne – już X – Otwarte Mistrzostwa Mazowsza Lekarzy w Półmaratonie. Bieg odbył się 16 czerwca w ramach Półmaratonu Radomskiego Czerwca ´76. Na starcie stanęło 30 lekarzy i lekarzy dentystów.

W kategorii open kobiet najszybciej trasę półmaratonu prowadzącą ulicami Radomia pokonały: Joanna Kowalska, Anna Zaremba i Justyna Bocheńska. W kategorii open mężczyzn trzy pierwsze miejsca zajęli kolejno: Marcin Walencik, Michał Smyka i Cezary Pakuła.

W tegorocznych zawodach wzięła udział także nowa grupa – lekarzy, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z bieganiem. Dla nich Delegatura Radomska przewidziała trasę pięciokilometrową. Najszybsi w tej kategorii byli: Grzegorz Krawczyk, Kacper Stolarek i Tomasz Orczykowski.