19 października 2016

III Międzynarodowy, Festiwal Filmów Medycznych

Festiwal, który odbędzie się 24–26.11.2016 r. w Turznie koło Torunia, jest sympozjum naukowym, przeznaczonym dla lekarzy oraz przedstawicieli profesji związanych z medycyną. Ma na celu upowszechnienie najnowszych osiągnięć światowych technologii medycznych. Program obejmuje wyłącznie prezentacje filmowe z komentarzem autorskim.

Hasłem przewodnim w tym roku jest: „Najnowsze technologie w chirurgii i onkologii”.

Pierwsza sesja będzie poświęcona niszczeniu guzów nowotworowych z zastosowaniem najnowszych technologii. Na drugiej sesji, której tematem będzie „Chirurgia endowaskularna”, zostaną pokazane filmy prezentujące realizację procedur implantacji stentów naczyniowych przez najwybitniejszych specjalistów w tej dziedzinie. Następna sesja poświęcona będzie nowoczesnej terapii przepuklin brzusznych i pachwinowych z zastosowaniem najnowszych materiałów implantacyjnych oraz systemów mocujących. Program uzupełni Forum Nowych Technologii i Terapii. Prezentowane będą filmowe nowinki technologiczne, najnowsze generacje leków i postęp w diagnostyce onkologicznej. Wszyscy uczestnicy festiwalu będą mogli wziąć udział w sesji „Hyde Park”, która daje okazję zgłoszenia i przedstawienia swojego filmu (10 min) o dowolnej tematyce. W studiu festiwalowym zostaną przeprowadzone wywiady z ekspertami poruszające najistotniejsze prezentowane tematy. Planowany jest udział stacji telewizyjnej. Wszystkie sesje będą udostępnione na stronach Fundacji Wideochirurgii i Wirtualnego Uniwersytetu Medycyny oraz w telewizji internetowej Polpharma TV. Festiwalowe jury przyzna nagrody „Grand Prix” i „Hyde Park” oraz wyróżnienia.

Organizator: Fundacja Wideochirurgii, Klinika Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Wątroby WUM, Oddział Warszawski TChP. ■

Komitet organizacyjny: prof. Tadeusz M. Wróblewski – przewodniczący,

Jolanta Budny – koordynacja, festiwal2016@wp.pl

Rejestracja: Biuro Organizacyjne Festiwalu, www.wideochirurgia.com

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum