29 października 2021

Uroczystość odnowienia dyplomów WUM roczników 1970 i 1971

Po rocznej przerwie spowodowanej sytuacją epidemiczną Warszawski Uniwersytet Medyczny wznowił tradycję symbolicznego odnawiania dyplomów absolwentom, którzy ukończyli uczelnię przed półwieczem.

Lekarzem jest się całe życie, żaden wiek nie sprawia, że przestaje się nim być. Jesteśmy lekarzami 365 dni w roku, 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. (…) Tak wybraliśmy wiele lat temu i tak działamy nadal, nieprzerwanie, póki sił nam starczy – powiedział podczas ceremonii rektor WUM prof. Zbigniew Gaciong. Uroczystość odbyła się niemal w przededniu rozpoczęcia nowego roku akademickiego – w ostatni weekend września.

Absolwenci roczników 1970 i 1971 w uznaniu zasług dla polskiej medycyny, wieloletniego zaangażowania i poświęcenia na rzecz ratowania ludzkiego zdrowia i życia otrzymali dyplomy potwierdzające nie tylko ukończenie studiów przed 50 laty, ale też realizację „szczytnej misji niesienia pomocy chorym, szkolenia i kształtowania postaw młodszych pokoleń lekarzy oraz rozwoju systemu ochrony zdrowia”.

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum