29 października 2024

IZBA BLIŻEJ LEKARZY: Brydż jako forma terapii

Weekend 11–12 października był emocjonujący dla lekarzy brydżystów. W tym terminie bowiem w warszawskim Centrum Alzheimera zostały rozegrane XXV Mistrzostwa Polski Lekarzy w Brydżu Sportowym.

Jubileuszowe rozgrywki współorganizowały OIL w Warszawie, NIL i Kujawsko-Pomorska OIL. Patronat nad turniejem objął prezes Polskiego Związku Brydża Sportowego Marek Michałowski, a rolę gospodarza pełnił Krzysztof Makuch z Warszawy, wspierany przez Aleksandra Skopa z Torunia.

– Przyjechali lekarze, którzy od wielu lat grają w brydża, ale pojawiły się też młode twarze. Wspaniale, że chcą dzielić pasję ze starszymi kolegami. Jestem pełen podziwu dla dyrektora Centrum Alzheimera Jarosława Gnioski za wkład w organizację mistrzostw, a także dla prezesa Polskiego Związku Brydża Sportowego. Ogromne podziękowania dla Krzysztofa Makucha, od lat zaangażowanego w organizację rozgrywek – powiedział Jacek Sowiński, sekretarz ORL w Warszawie.

Małgorzata Maruszkin, członek rady Bridge to the People Foundation, przed wręczeniem medali zwycięzcom podkreśliła, że brydż korzystnie wpływa na zdrowie mózgu seniorów:  –  W brydżu nie ma ograniczeń, mogą grać osoby w różnym wieku, niewidomi, niesłyszący, osoby z innymi niepełnosprawnościami. Jest on rodzajem terapii dla pacjentów cierpiących na alzheimera.

Wyróżnienia za całokształt działalności na rzecz lekarskiego brydża sportowego otrzymali m.in.: prof. dr hab. n. med. Ewa Skopińska-Różewska, Irena i Jan Chodorowscy, Jan Rogowski, Jerzy Kotowski, Jolanta Krogulska, Małgorzata Maruszkin oraz Krzysztof Siwek. Medalistami w klasyfikacji generalnej zostali: Maria Boczar, Paweł Cichoś i Krzysztof Makuch. W klasyfikacji generalnej pań: Maria Boczar, Alicja Jaszczak i Zofia Zaręba.

 

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum