19 grudnia 2018

Centrum rehabilitacji w końcu powstanie

Władze Radomia zapewniają, że to będzie placówka na miarę XXI w.
Do 2020 r. w miejscu dawnego pawilonu ginekologiczno-położniczego Radomskiego Szpitala Specjalistycznego powstanie nowoczesne centrum rehabilitacji.

Budynek przy ul. Narutowicza to obiekt niemal zabytkowy, gdyż oddano go do użytku w 1937 r. Początkowo pełnił rolę szpitala ogólnego dla garnizonu wojskowego i pracowników zakładów zbrojeniowych z Radomia, Pionek i Skarżyska-Kamiennej, a w latach 70. zlokalizowano tu oddział ginekologiczno-położniczy, który funkcjonował blisko 40 lat, choć dość szybko okazało się, że gmach jest przestarzały i za ciasny. Od 2012 r., gdy ginekologia przeniosła się do nowej siedziby, obiekt stoi pusty. Wówczas zrodził się pomysł umieszczenia tu bardzo potrzebnego w Radomiu ośrodka rehabilitacji, jednak wciąż brakowało pieniędzy na realizację inwestycji. W tym roku plany wreszcie zaczynają się materializować. W październiku wybrano wykonawcę prac, który przebuduje istniejący budynek i wzniesie nowe, sześciopiętrowe skrzydło oraz wyposaży centrum w sprzęt niezbędny do prowadzenia nowoczesnej rehabilitacji medycznej. Realizacja inwestycji, której koszt wynosi 45 mln zł (pieniądze mają pochodzić z budżetu gminy, czynione są również starania o pozyskanie funduszy zewnętrznych), powinna zakończyć się do 2020 r. Wtedy zostaną tu przeniesione oddziały rehabilitacyjne z ul. Giserskiej (łącznie 54 łóżka) i Zakład Rehabilitacji, który obecnie znajduje się w budynku głównym szpitala. W centrum znajdą się poradnie specjalistyczne, m.in. rehabilitacyjna, chirurgiczna, ortopedyczna, neurologiczna, pracownie diagnostyczne (w tym RTG i USG) oraz gabinety lekarskie, zabiegowe i terapeutyczne.

Projekt obejmuje również remont tunelu łączącego budynek z gmachem głównym szpitala oraz zagospodarowanie terenów wokół obiektu, gdzie ma powstać park rekreacyjno-rehabilitacyjny. 

raf

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum