8 kwietnia 2005

Ludzie i firmy sukcesu

„Człowiek tyle jest wart – ile pomaga drugiemu”

Od ośmiu już lat Światowa Fundacja Zdrowie – Rozum – Serce honoruje
i wyróżnia osoby i instytucje, które zdaniem jej kapituły odniosły sukces, przyczyniając się w znaczący sposób
do rozwoju tej dziedziny aktywności ludzkiej, w której przyszło im działać.

11 marca br. w Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się doroczna gala „Spotkanie ludzi i firm sukcesu” i koncert charytatywny z cyklu „Ludzie i firmy sukcesu dzieciom”. Uroczystość została zorganizowana przez Fundację oraz dyrekcję Zamku Królewskiego w Warszawie przy współpracy Międzynarodowego Centrum Promocji „InterProm”. Honorowy patronat nad uroczystością objęli: marszałek Senatu RP, przewodnicząca sejmowej komisji zdrowia, minister zdrowia, minister nauki i informatyzacji, minister kultury.
Gwiazdą wieczoru była profesor Elżbieta Stefańska z Akademii Muzycznej w Krakowie, w klasie klawesynu. Towarzyszyli jej – w ramach realizowanej przez Fundację inicjatywy promującej młode talenty – Mariko Kato z Japonii (klawesyn) i dwoje polskich tancerzy: Romana Angel i Dariusz Brojek. Artyści po mistrzowsku wykonali polskie utwory barokowe i tańce z tego okresu, co publiczność nagrodziła gromkimi owacjami na stojąco i domagała się bisów.
W części oficjalnej uroczystości wręczono doroczne wyróżnienia honorowe i promocyjne w dziedzinie: dziennikarstwa, zdrowia, kultury, nauki, gospodarki i działalności charytatywnej.
Cieszy zwłaszcza to, że w trudnej, często dramatycznej sytuacji służby zdrowia, mimo wszelkich przeciwności, niedoborów i nonsensów, udaje się osiągnąć sukces w tym, co najważniejsze – poczuciu satysfakcji i aprobaty przez pacjentów. Wyróżnieni tym tytułem udowodnili, że mimo wszystko można zasłużyć na wysoką ocenę, odnieść sukces tam, gdzie niemal codziennie uprawia się „propagandę klęski” – w ochronie zdrowia.
Z satysfakcją przypominamy fakt, że „Puls” został uhonorowany wyróżnieniem specjalnym w dziedzinie media – zdrowie podczas ubiegłorocznej gali w Teatrze Stanisławowskim w Łazienkach Królewskich w Warszawie.

Jerzy WUNDERLICH i Karol CZEPUKOJČ

Archiwum