5 grudnia 2006

Sport

Klub Motocyklowy „DR”

Postanowiliśmy zakończyć sezon motocyklowy 2006 i rozpocząć cykl podróży po Polsce, który planujemy na rok 2007. Odwiedzimy polskie zamki i pałace – dziedzictwo naszej kultury materialnej. Żyją tam ludzie będący skarbnicami wiedzy o historii, tworzący wzorce dla przyszłych pokoleń. Pomysłodawcą i inicjatorem omawianego cyklu imprez jest kol. Cezary Wołyński (Honda Hornet 600).
Tak więc w żelaznym składzie na motocyklach, a pozostali członkowie klubu na czterech kółkach – 14 października 2006 r. wyruszyliśmy na ponaddwustukilometrową trasę z Milanówka, przez Skierniewice, Brzeziny, Pabianice, Łask, Sieradz, do zamku w Małkowie. Ten piękny pałac, budowany w 1820 r. (tworzył w nim Stanisław Reymont), pełen uroku i tajemniczości, był głównym celem naszej podróży. Wspaniali gospodarze, małżeństwo polsko- francuskie. Gospodyni – tworząca swymi opowieściami niepowtarzalną, ciepłą atmosferę. Gospodarz – znawca win, opowiadający godzinami o ich produkcji, smakach, aromatach, bukietach… Do tego piękny stary park i pola nad Wartą, gdzie przesiedliśmy się z motorów na konie.
Cross jeździecki wygrał bezapelacyjnie kolega Cezary Wołyński, zaraz przed koleżanką Diną Sankiewicz. Autor artykułu, niestety, wypadł z siodła i nie dotarł do końca trasy – jednak na motorze łatwiej. Lepiej było w zawodach w wolnej jeździe na motorach i innych zabawach klubowych, w których prym wiedli, ojciec i syn, panowie Kukulscy.
Następnego dnia po śniadaniu ruszyliśmy w dalszą drogę, zatrzymując się w zamku w Łęczycy i w stadninie koni w Walewicach. Do Milanówka dotarliśmy późną nocą, po przejechaniu ponad 400 km. Zmęczeni, ale szczęśliwi. Z gorącym postanowieniem, że zaraz po rozpoczęciu sezonu 2007 ruszamy dalej, np. do pałacu w Krasiczynie – gdzie wszystkich chętnych już teraz zapraszamy. Ü

Krzysztof SANKIEWICZ
przewodniczący
Lekarskiego Klubu Motocyklowego „DR”

***

II Ogólnopolski Zlot Lekarzy Motocyklistów

Już po raz drugi odbył się nasz lekarski zlot
motocyklowy w Pabianicach.

Było ciepło i słonecznie, przyjechało nas znacznie więcej niż poprzednio, a organizatorzy robili wszystko, aby nas godnie ugościć. Tym razem nie było parady ulicami Łodzi, ale spotkanie po roku wielu przyjaciół poznanych na pierwszym zlocie zrekompensowało ten drobny niedostatek. Jestem przekonany, że na III Ogólnopolskim Zlocie Motocyklistów będzie nas tylu, że Łódź sama poprosi o zaszczyt przejechania naszymi motocyklami po jej ulicach.
Zapraszam do Klubu Motocyklowego OIL w Warszawie „DR”. Ü

Krzysztof SANKIEWICZ

***

To było w maju

W dn. 18-21.05.2006 r. odbył się V Rejs Żeglarski LKTP „Pro-Mile” z Kozienic.

Tym razem postanowiliśmy zapoznać się z nowym dla nas akwenem jezior mazurskich. Wybraliśmy się w rejs „Śladami Pana Samochodzika” po Jezioraku. Wypłynęliśmy z Szałkowa. Odwiedziliśmy m.in. Karnity z malowniczym zamkiem z XIX wieku, Siemiany, Iławę, a w Jerzwałdzie – dom oraz grób pisarza Zbigniewa Nienackiego, autora cyklu książek dla młodzieży o Panu Samochodziku, a także słynnych „Skiroławek” i „Wielkiego lasu”. Pisarz mieszkał tu i tworzył w latach 1967-1994. Mimo zmiennej pogody i przejściowych kłopotów ze sprzętem rejs uważamy za udany. Jeziorak okazał się malowniczym, zagadkowym jeziorem, wartym ponownego odwiedzenia. Ü

Sławomir JAKUBOWSKI
przewodniczący
Lekarskiego Klubu Turystyki Pieszej „Pro-Mile”

***

Na narty? W Alpy Francuskie!

Staraniem Komisji Kultury, Sportu i Turystyki OIL w Warszawie zostały przygotowane 4 wyjazdy na narty w Alpy Francuskie, do Valloire-Valmeinier.

* 20-27.01.2007 r. – termin przewidziany dla pracowników Akademii Medycznej, którzy właśnie kończą zajęcia dydaktyczne ze studentami ‰ 27.01.-3.02.2007 r. – to pierwszy tydzień ferii zimowych, aby mogli wyjechać rodzice z dziećmi w wieku szkolnym ‰ 10-17.03. i 17-24.03.2007 r. – to terminy dla osób szukających wypoczynku w pełnych słońca i śniegu Alpach Francuskich.

Cena: 1750-1955 zł + karnet narciarski płatny na miejscu.
Zgłoszenia należy kierować e-mailem: kwatour@op.pl Ü
kk

Archiwum