24 stycznia 2007

Sport – Po sezonie rowerowym

Ze startów Lekarskiego Klubu Rowerowego przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Warszawie

Rok 2006 okazał się bardzo atrakcyjny pod względem liczby propozycji dla amatorów kolarstwa. Już w kwietniu startowaliśmy w maratonach w Otwocku. Jedyny start w wyścigu szosowym w Bychawie pokazał, jak trudno utrzymać się w peletonie lekarzy kolarzy.
Potem pojawialiśmy się na wyścigach w górach. Nasze trasy wiodły przez Wałbrzych, Kościelisko, Istebną oraz – na Mazowszu – Piaseczno, Żyrardów, Przasnysz, Józefów, Jabłonnę, Leszno, Łomianki. Mistrzostwa MTB lekarzy w 2006 r. odbyły się w Międzybrodziu Żywieckim, a meta wyścigu znajdowała się na szczycie góry Żar.

Od wiosny startowaliśmy ponad 40 razy, z wyścigu na wyścig poprawiając nasze rezultaty. Choć nie stajemy na podium, z pasją walczymy od startu do mety.

Maratony rowerowe są imprezami przeznaczonymi dla osób z różnym przygotowaniem fizycznym. Można w tempie spacerowym pokonać trasę maratonu mini (ok. 15 km), jak również zdecydować się na wyścig górski na dystansie 80 km. Oczywiście niezbędny jest sprawdzony i odpowiedni na dane warunki terenowe rower („odpowiedni” nie znaczy wcale „bardzo drogi”) oraz kask.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych kolarstwem. Prosimy o kontakt – może uda się zorganizować zimowe treningi w Puszczy Kampinoskiej. rower@oil.org.pl

Konrad Małkiewicz, Marek Prątnicki

Archiwum