10 lipca 2007

Sport – Siatkarskie obietnice

W rocznym sprawozdaniu z działalności Klubu Siatkarskiego OIL w Warszawie jego kapitan Marek Kozłowski zapowiedział zdobycie złotego medalu Mistrzostw Polski Lekarzy. Jego obietnica była bardzo bliska realizacji, ale w zakończonych w maju MPL w Łodzi drużynie zabrakło szczęścia mimo dwóch piłek meczowych. Czego nie udało się na hali – padło łupem naszej ekipy w siatkówce plażowej na I MPL w tej dyscyplinie.

VII Mistrzostwa Polski Lekarzy w Siatkówce Halowej odbyły się w tym roku na boisku Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza Górskiego w Łodzi. O medale walczyło siedem drużyn rozgrywających mecze każdy z każdym. Mobilizowało to zawodników do walki o każdą piłkę, bowiem o kolejności decydowała końcowa tabela ze wszystkich meczów.
W drużynie OIL z Warszawy brak etatowego rozgrywającego Michała Frybesa oraz kontuzja jego zmiennika spowodowały zmiany w ustawieniu. Ciężar rozdzielania piłek wziął na siebie z bardzo dobrym skutkiem Bartłomiej Grabowski. Wysokie zwycięstwa po 2:0 z drużynami Bielska-Białej, Szczecina, Olsztyna i Kielc usytuowały naszą drużynę w strefie medalowej. Do dobrej gry naszego rozgrywającego dołączyli się Jurek Leszczyński (zdobywca prestiżowego tytułu MTP – najwszechstronniejszego zawodnika turnieju), Paweł Gliniak, Marek Kozłowski, Bartek Foroncewicz, Tomek Ciećkiewicz, Zbigniew Surowiec, Jarek Beta. Symboliczny udział w grze – w opatrunku gipsowym – zaakcentował pełniący funkcję trenera stołecznej drużyny autor artykułu.
Walka o medale była niezwykle emocjonująca
i toczyła się na wysokim poziomie. W meczu z gospodarzami, po stracie pierwszego seta – w drugim, po obronie piłek meczowych, nasza drużyna wygrała 31:29. Niestety, dekoncentracja w tie-breaku była przyczyną porażki. W meczu z niepokonaną w tym turnieju oraz igrzyskach lekarskich drużyną absolwentów poznańskiej AM (Poznań-Czestochowa) o złotym medalu decydował tie-break. Przy stanie 14:12 mimo dwóch piłek meczowych szczęście było po stronie rywali. Brązowy medal jest sukcesem, ale po srebrnym medalu zeszłorocznych igrzysk w Zakopanem pozostawia uczucie niedosytu.
W znacznie lepszych nastrojach wróciła nasza ekipa z czerwcowych Mistrzostw Polski Lekarzy w Siatkówce Plażowej. Dotychczas lekarze rywalizowali w tej dyscyplinie w Zakopanem w czasie igrzysk lekarskich. Dopiero w tym roku, za sprawą lekarza sportowca i społecznika ze Szczecina Macieja Mrożewskiego, gospodarzem I MPL zostało Niechorze.
Wspaniała letnia pogoda i doskonała atmosfera wśród uczestników przyczyniły się do sukcesu imprezy rozgrywanej w naturalnej dla tej dyscypliny scenerii. O medale walczono w czterech kategoriach. W prestiżowej kategorii open wygrali szczecinianie: Maciej Lewandowski i Tomasz Kucharczyk. Nasza para: Zbigniew Surowiec i Krzysztof Makuch zajęła 6. miejsce. Złote medale w kategorii pań zdobyły poznanianki: Monika Ciesielska i Elżbieta Buszkiewicz. W kategorii +45 złoto przypadło naszej drużynie: Zbigniewowi Surowcowi i Krzysztofowi Makuchowi, którzy obronili zeszłoroczny tytuł mistrzowski z Zakopanego. Bardzo emocjonująca była rywalizacja w kategorii mikst (par mieszanych) mającej charakter integracyjno-rodzinny. Nasze pary mają powód do satysfakcji. Ania Żukowska wraz ze Zbyszkiem Surowcem, dopingowani przez córeczkę Julkę, zdobyli 5. miejsce. Wielką radość i zarazem niespodziankę przyniósł srebrny medal Martyny Mickiewicz-Makuch grającej z ojcem Krzysztofem. Złoto w tej kategorii zdobyła para poznańsko-katowicka: Elżbieta Buszkiewicz i Wojciech Kuciak.
Już we wrześniu w Zakopanem po raz piąty odbędą się igrzyska lekarskie. Będą okazją do sprawdzenia formy przez lekarki i lekarzy naszej Izby,
a także do sportowego rewanżu. Wykorzystajmy nadchodzące wakacje na aktywny sportowy wypoczynek!

Krzysztof MAKUCH

Archiwum