9 kwietnia 2008

Sport – Wiadoma rzecz – stolica

Już po raz trzeci lekarze spotkali się w Zakopanem i Nowym Targu, by rywalizować w zimowych igrzyskach, nie bacząc na prognozy pogody i ogólnopolski brak śniegu. Szczególny optymizm i świetną formę zademonstrowali lekarze warszawskiej OIL, dominując na trasach Kasprowego Wierchu. Równocześnie w Nowym Targu rozegrano III Mistrzostwa Polski Lekarzy w Tenisie Stołowym.

Jak zawsze na zakopiańskich arenach, tak i tym razem zawody odbywały się we wspaniałej atmosferze. Opisuje ją poniżej wielokrotny medalista igrzysk zimowych i letnich, nowojorski maratończyk Krzysztof Makowiecki (na zdjęciu na najwyższym podium).

Cieszy wspaniała postawa naszych alpejskich multimedalistów: Jadwigi Dowgiałło-Smolarczyk – 4 złote medale, Witolda Bojara, lekarza dentysty (spec. endodoncja) – 3 srebra, wspomaganego przez żonę Annę, architekta – 2 złote medale, Krzysztofa Makowieckiego – złoto i 2 srebra. Cieszą również medale Tomasza i Piotra Szopińskich oraz Marka Macyszyna.

W mistrzostwach w tenisie stołowym 3 medale – złoto w deblu oraz 2 brązowe w turnieju open i swojej kategorii wiekowej – zdobył internista z Pułtuska Andrzej Bernatowicz (na zdjęciu obok – serwujący).

Krzysztof MAKUCH

Archiwum