2 czerwca 2011

10-lecie Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa Bemowo

W kwietniu 2011 r. odbyło się spotkanie z okazji jubileuszu powstania SZPZLO Warszawa Bemowo.
Uczestniczyło w nim ponad 200 pracowników zakładu, a gośćmi byli przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, władz Warszawy i dzielnicy Bemowo oraz dyrektorzy innych placówek publicznej służby zdrowia.
W ciągu tych dziesięciu lat istnienia SZPZLO stał się nowoczesnym zakładem udzielającym świadczeń zdrowotnych zgodnie ze współczesnymi standardami oraz wiedzą medyczną, w estetycznych i funkcjonalnych pomieszczeniach. Skutecznie konkuruje na rynku usług medycznych, uzyskują w nim pomoc medyczną pacjenci nie tylko z Bemowa, ale z całej Warszawy, a także spoza stolicy. W ostatnich latach został wyróżniony wieloma prestiżowymi nagrodami i tytułami. Oto niektóre z nich:
– I miejsce w kategorii zakłady lecznictwa otwartego w 2008 r. w ogólnopolskim konkursie Perły Medycyny,
– Polskie Godło Promocyjne „Teraz Polska” w 2009 r. za świadczenia zdrowotne w zakresie rehabilitacji,
– Certyfikat Perłowy „Polish Product” w 2010 r. w kategorii firma roku za osiągnięcia gospodarcze.
Wszystkie te sukcesy nie byłyby możliwe bez wytężonej pracy i zaangażowania w rozwój zakładu, a także codziennej troski wszystkich pracowników o zdrowie pacjenta. Dlatego jubileusz stał się okazją do podziękowania najbardziej zasłużonym pracownikom i wyróżnienia ich nagrodami dyrektora SZPZLO Warszawa Bemowo.

Pozostałe osoby, które pracują w zespole od początku jego istnienia, otrzymały pamiątkowe medale 10-lecia. Ponadto minister zdrowia Ewa Kopacz przyznała odznaki honorowe „Za zasługi dla ochrony zdrowia” 12 pracownikom zespołu, a kapituła odznaczenia „Zasłużony dla m.st. Warszawy” przy Radzie m.st. Warszawy uhonorowała czterech.
SZPZLO Warszawa Bemowo dynamicznie się rozwija, zwiększając wciąż zakres świadczonych usług. Chce zapewnić podstawową opiekę zdrowotną na odpowiednim poziomie stale wzrastającej liczbie mieszkańców Bemowa, stąd starania o rozpoczęcie budowy nowej przychodni usytuowanej na terenie Chrzanowa. Czy w najbliższych latach uda się to zrealizować? Dyrekcja zakładu jest przekonana, że tak, a swoją opinię opiera na fakcie, że w SZPZLO Warszawa Bemowo pracują i nadal chcą pracować wspaniali ludzie, dla których dobro pacjenta i dobro zakładu jest najważniejsze.

mkr

Archiwum