9 sierpnia 2012

Zasłużeni dla medycyny

Prof. Henryk Skarżyński doktorem honoris causa Uniwersytetu Warszawskiego

Uroczystość odbyła się na Wydziale Zarządzania z udziałem najwybitniejszych przedstawicieli świata nauki. Tytuł doktora honoris causa, nadany przez Senat Uniwersytetu Warszawskiego z inicjatywy środowiska naukowego związanego z dziedziną zarządzania i biologii, został przyznany prof. Skarżyńskiemu za opracowanie i wdrożenie produktów innowacyjnych w medycynie polskiej i światowej – programu leczenia całkowitej głuchoty za pomocą implantów ślimakowych oraz programu leczenia częściowej głuchoty, licznych produktów innowacyjnych, programu wczesnego wykrywania wad słuchu i mowy, nowych narzędzi diagnostycznych i systemów służących rehabilitacji, np. pierwszej w świecie krajowej sieci teleaudiologii. Recenzentami byli prof. prof. Andrzej Krawczyk, Wojciech Noszczyk i Krzysztof Koźmiński.
Prof. Henryk Skarżyński wygłosił okolicznościowy wykład: „Ryzyko zarządzania produktem innowacyjnym w medycynie”. – Tytuł przyznany przez to środowisko ma dla mnie szczególne znaczenie. Jako lekarz buduję swoją wiedzę na podstawach nauk biologicznych, a z nauk o zarządzaniu staram się korzystać i biorę to, co może służyć człowiekowi w jego życiu codziennym i pomagać w jego rozwoju – powiedział na zakończenie uroczystości.

egw

Prof. Jerzy Woy-Wojciechowski kawalerem Zakonu Maltańskiego

W czerwcu br. w czasie uroczystego nabożeństwa z okazji obchodów święta św. Jana Chrzciciela, patrona Zakonu Maltańskiego, w Kościele Garnizonowym w Warszawie prezes Polskiego Towarzystwa Lekarskiego prof. dr hab. med. Jerzy Woy-Wojciechowski został przyjęty w poczet członków Zakonu Maltańskiego.
W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele środowiska medycznego i przyjaciele.

egw

Archiwum