28 lutego 2019

Posłuchać, zobaczyć…

Festiwal „Nowe Epifanie

Hasłem X Interdyscyplinarnego Festiwalu Wielkopostnego jest sentencja „Lepiej, gdyby się nie narodził”.
Jego twórcy podejmują temat postaci Judasza i stawiają pytania o uczynki i wybory, których apostoł dokonał. Podczas festiwalu „Nowe Epifanie” wykorzystuje się różne środki artystycznego przekazu. W programie m.in. pięć premier teatralnych, a także projekcje filmowe, koncerty i spotkania kulinarne. Festiwal odbędzie się od 6 marca do 14 kwietnia w wybranych obiektach w Warszawie.

www.noweepifanie.pl

Kino hiszpańskie

To będzie 19. Tydzień Kina Hiszpańskiego. Przegląd kinematografii Hiszpanii jest organizowany zarówno dla miłośników języka i kultury regionu, jak i dla widzów lubiących dobre kino. Prezentowane są kasowe hity i kameralne filmy artystyczne, wśród nich nowe produkcje, niepokazywane wcześniej w Polsce, a także obrazy nagradzane na międzynarodowych festiwalach filmowych. Projekcje w warszawskich kinach Luna i Muranów od 14 do 21 marca.

www.tydzienkinahiszpanskiego.com

Dla dzieci do lat 100

Zwiedzający zobaczą ponad 120 zabytkowych domków, wiele ciekawych i urzekających wnętrz (pokoi, szkolnych klas, pomieszczeń sklepowych i aptecznych, a także gabinetów lekarskich i sal szpitalnych) wypełnionych miniaturowymi meblami i drobiazgami. W prezentowanych obiektach mieszkają lalki, misie, baśniowe postaci. Muzeum Domków dla Lalek w Warszawie zaprasza na wyprawę w świat wyobraźni i dziecięcych zabaw, a także zachęca do poznania historii zabawek.

www.muzeumdomkow.pl

Łazienki (nie tylko) Królewskie

W odrodzonej po latach zaborów Polsce dawną rezydencję królewską wyznaczono na jedną z siedzib naczelnych władz. Nowy cykl wykładów „Łazienki (nie tylko) Królewskie” poświęcony jest postaciom Józefa Piłsudskiego, Gabriela Narutowicza, Stanisława Wojciechowskiego i Ignacego Mościckiego oraz ich związkom z letnią siedzibą Stanisława Augusta. Najbliższe spotkania 13 marca i 17 kwietnia w Pałacu na Wyspie.

www.lazienki-krolewskie.pl

 ach

„Miesięcznik OIL w Warszawie Puls” nr 3/2019

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum