1 kwietnia 2020

Zbiórka środków potrzebnych podczas zwalczania epidemii

W związku z ogromnym zainteresowaniem akcją zainicjowaną przez naszego kolegę dr. Łukasza Palucha, mającą na celu zbieranie masek i sprzętu medycznego do zwalczania epidemii, postanowiliśmy w Okręgowej Izbie Lekarskiej w Warszawie wspólnie zorganizować zbiórkę. Na naszej stronie internetowej zamieściliśmy formularz, który służy do zgłaszania zapotrzebowania. Z kolei osoby mogące udostępnić środki ochrony osobistej proszone są o dostarczanie ich do naszej siedziby.

Celem akcji jest zebranie i przekazanie potrzebującym masek pełnotwarzowych, kombinezonów ochronnych, masek jednorazowych i innego sprzętu potrzebnego podczas zwalczania epidemii. Do organizowania tego typu akcji w całej Polsce, pod hasłem „Bohater w masce”, zachęca Porozumienie Rezydentów OZZL.

Na naszej stronie internetowej i w mediach społecznościowych opublikowaliśmy taką prośbę lekarzy do pacjentów: Drodzy Pacjenci, jesteśmy lekarzami – pragniemy pomagać chorym. W tych trudnych chwilach chcemy być z Wami i chronić Was. W przypadku pandemii wirusowej potrzebujemy jednak, oprócz naszych chęci i zaangażowania, również sprzętu medycznego. Jesteśmy świadomi, że prawdopodobieństwo, iż zostaniemy zakażeni, jest ogromne. Jeżeli nie uda się tego uniknąć, niech to się stanie chociaż jak najpóźniej. Nie chodzi nam o nasze zdrowie – dla nas samych, ale o to, byśmy mogli dalej leczyć innych. Zakażony lekarz to potencjalny wektor przenoszenia zakażenia, a poddanie go kwarantannie oznacza wykluczenie z walki o pacjentów. Spowoduje to brak możliwości pomagania innym. Przy obecnej liczebności kadry medycznej nasze siły mogą nie starczyć na długo. Dlatego zwracamy się do Was o pomoc.

                                                                                                        Redakcja

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum