30 maja 2023

Wkrótce Mazowieckie Spotkania Stomatologiczne

Coraz mniej czasu zostało na decyzję o udziale w największej konferencji naukowo-szkoleniowej samorządu lekarskiego – Mazowieckich Spotkaniach Stomatologicznych.

tekst Michał Niepytalski, Olga Rasińska

To wyjątkowe wydarzenie, bo konsoliduje środowisko akademickie z lekarzami praktykującymi. Spotykamy się, rozmawiamy – zapewnia prof. dr hab. n. med. Dorota Olczak-Kowalczyk, dziekan Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego WUM. Uczelnia wraz z Okręgową Izbą Lekarską w Warszawie i naszą Komisją ds. Lekarzy Dentystów jest organizatorem przedsięwzięcia.

Spotkania rozpoczną się w piątek 16 czerwca, tradycyjnie już w Serocku pod Warszawą, i potrwają do niedzieli. Program został podzielony na sesje tematyczne.

Dzięki współpracy z Komisją ds. Lekarzy Dentystów ORL w Warszawie mamy możliwość zorganizowania podczas Mazowieckich Spotkań Stomatologicznych sesji Polskiego Towarzystwa Geriatrycznego. Uważam, że to bardzo ważne. Dlaczego? Społeczeństwo się starzeje, to problem nie tylko ogólnopolski, ale ogólnoświatowy. Wiąże się nieuchronnie ze zwiększeniem liczby pacjentów obciążonych wielochorobowością i polifarmakologią, z którymi będzie sobie musiał radzić polski stomatolog – wyjaśnia prof. dr hab. n. med. Agnieszka Mielczarek, prodziekan ds. kierunków: lekarsko-dentystycznego, higieny stomatologicznej i technik dentystycznych WUM.

Konferencja stanowi okazję do zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami medycyny i ugruntowania posiadanej wiedzy, np. w dziedzinie radiologii.

Lekarze dentyści samodzielnie wykonują badania radiologiczne i samodzielnie oceniają ich wyniki. Dysponują coraz nowocześniejszym sprzętem i dlatego niezbędne jest dalsze kształcenie w tej dziedzinie. Myślę, że możemy państwu zaoferować odświeżenie i poszerzenie posiadanej wiedzy – twierdzi prof. dr hab. n. med. Kazimierz Szopiński, kierownik Zakładu Radiologii Stomatologicznej i Szczękowo-Twarzowej WUM.

Rejestracja chętnych do uczestnictwa w konferencji odbywa się za pośrednictwem strony internetowej Mazowieckich Spotkań Stomatologicznych: mss.izba-lekarska.pl. Pod tym samym adresem można zapoznać się z kompletnym programem konferencji.

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum