5 lipca 2017

Posłuchać, zobaczyć.

MUZY I MY

Rzeczy warszawskie

Muzeum Warszawy w odnowionych wnętrzach kamienic przy Rynku Starego Miasta prezentuje na wystawie głównej przedmioty codziennego użytku i dzieła sztuki będące punktem wyjścia do opowiedzenia historii swoich właścicieli i twórców oraz wydarzeń i procesów, które ukształtowały współczesną Warszawę. Przygotowano tematyczne gabinety, m.in. portretów, pocztówek, suwenirów, syren warszawskich i pomników.

muzeumwarszawy.pl

Koncerty organowe

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej .Organy Archikatedry. jest jednym z najważniejszych festiwali organowych w Europie. Przez letnie miesiące, od 2 lipca do 17 września, w każdą niedzielę w Archikatedrze św. Jana w Warszawie koncertują znakomici organiści z Polski i z zagranicy.

www.kapitula.org

Jazz na Starówce

Międzynarodowy Festiwal Plenerowy Jazz na Starówce należy do najpopularniejszych i największych . pod względem zgromadzonej publiczności . spotkań jazzowych w Polsce. Koncerty z udziałem artystów krajowych i zagranicznych odbywają się w każdą sobotę lipca i sierpnia na Rynku Starego Miasta w Warszawie.

www.jazznastarowce.pl

Warszawa Singera

Festiwal Warszawa Singera odbędzie się już po raz 14. Spektakle teatralne, koncerty, wystawy, dyskusje i warsztaty są okazją do spotkania z kulturą i tradycją żydowską. Do udziału w festiwalu są zapraszani artyści z całego .wiata, a podziwia ich co roku bardziej liczna publiczność. Przy pl. Grzybowskim i ul. Próżnej, a także na wybranych warszawskich scenach. Od 26 sierpnia do 3 września.

www.festiwalsingera.pl

Chopin na Okólniku

Wieczory Chopinowskie na Okólniku to letni cykl koncertów odbywających się na patio (a w razie niepogody w sali koncertowej) Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. W każdym tygodniu słuchacze poznają utwory w wykonaniu reprezentacji jednej z dziewięciu uczelni muzycznych w Polsce. Koncerty w lipcowe i sierpniowe wtorki.

www.chopin.edu.pl ach

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum