12 września 2017

Kardiolog biegł najszybciej

Tradycji stało się zadość – uczestnicy 4. Otwartych Mistrzostw Mazowsza Lekarzy w Półmaratonie znów musieli zmagać się nie tylko z rywalami, ale również z upałem. Mimo to nikt nie żałował, że stanął na starcie.

Lekarskie zmagania tradycyjnie towarzyszyły Półmaratonowi Radomskiego Czerwca ’76, zorganizowanemu z okazji rocznicy robotniczego protestu, który wstrząsnął komunistycznym systemem. Liczącą nieco ponad 21 km trasę poprowadzono m.in. ulicami, po których 41 lat temu maszerowali manifestanci, później brutalnie spacyfikowani przez milicję.

Pierwszy raz startowałem w tej imprezie i naprawdę jestem pod dużym wrażeniem, szczególnie kibiców, którzy gorąco nas dopingowali i wspierali, mimo potwornego upału. Wielu wyciągnęło nawet węże ogrodowe, byśmy mogli się trochę ochłodzić. Bez tych sikawek byłoby trudno przetrwać – opowiadał Jacek Kwieciński z Wejherowa, najszybszy w gronie 41 lekarzy, którzy dotarli do mety zlokalizowanej na Stadionie im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Kardiolog, absolwent poznańskiego Uniwersytetu Medycznego, obecnie przebywający w Edynburgu na studiach doktoranckich, zaczął trenować bieganie dziewięć lat temu i dziś nie wyobraża sobie bez niego życia. – Biegam nawet w drodze do pracy, żeby nie marnować czasu w komunikacji miejskiej – śmieje się Jacek Kwieciński. W kwietniu 2017 ukończył prestiżowy Maraton Londyński.

W Radomiu, mimo trudnych warunków atmosferycznych, uzyskał świetny czas – przebiegł półmaraton w 1 godzinę, 22 minuty i 34 sekundy (w gronie wszystkich 900 uczestników zawodów zajął 20. miejsce). Na podium lekarskich mistrzostw towarzyszyli mu Piotr Hałajko i Marcin Walencik.

Wśród kobiet triumfowała zwyciężczyni sprzed roku, czyli Justyna Śliwiak, pracująca na co dzień w warszawskim Szpitalu Wolskim, która wyprzedziła Małgorzatę Wojtaś i Joannę Pszeniczną.

Organizatorami 4. Mistrzostw Mazowsza Lekarzy w Półmaratonie są: Stowarzyszenie „Biegiem Radom!”, prezydent miasta Radomia i Delegatura Radomska Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie.  raf

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum