17 maja 2007

Zjazdowe wyróżnienia Komisji Kultury, Sportu i Turystyki

Od kilku lat z inicjatywy wiceprzewodniczącego ORL Mieczysława Szatanka w czasie obrad zjazdu są wręczane wyróżnienia i dyplomy lekarzom naszej Izby, którzy w roku poprzednim odnieśli znaczące sukcesy w dziedzinie kultury i sportu.
W tym roku na wniosek Komisji Kultury, Sportu i Turystyki przewodniczący ORL Andrzej Włodarczyk uhonorował Jadwigę Skrzycką-Wiśniewską za jej wspaniałe malarstwo, podkreślające humanizm naszego zawodu, oraz poetkę Aldonę Kraus, przyjaciółkę księdza Jana Twardowskiego, za głęboko etyczną i uniwersalną twórczość poetycką.
W dziedzinie sportu Bożenna Kędzierska, najlepsza zawodniczka Mistrzostw Świata Medyków w Montecatini (Włochy) – 5 złotych medali, 1 srebrny – otrzymała prestiżową statuetkę, a tytułem najlepszego sportowca w zawodach krajowych została wyróżniona Małorzata Sawa, niepokonana na pływackiej arenie.
Tytuł najlepszego debiutanta przypadł w udziale Wojciechowi Błońskiemu, który w badmintonie zdeklasował rywali na Igrzyskach Lekarskich.
Uhonorowano złotych koszykarzy: Grzegorzów Dmitruka i Kaszczyńskiego, Michała Klimkowskiego, Wojciecha Króla, Juliusza Sroczyńskiego, Gajusza Gontarczyka, Rafała Noska i Andrzeja Zielińskiego, srebrnych i brązowych medalistów siatkarzy: Marka Kozłowskiego, Michała Frybesa, Tomasza Ciećkiewicza, Pawła Gliniaka, Jarosława Betę, Piotra Kalinowskiego, Zbigniewa Surowca, Jerzego Leszczyńskiego, Bartka Grabowskiego oraz indywidualnych medalistów igrzysk w Zakopanem: Jacka Jaworskiego, Katarzynę Rabińską, Piotra Kalinowskiego, Zbigniewa Surowca, Jerzego Leszczyńskiego, Dariusza Buczyńskiego i Bartka Grabowskiego.
W grupie wyróżnionych nie mogło zabraknąć naszych wspaniałych narciarek: Teresy i Moniki Zasackich, medalistek Mistrzostw Świata w Austrii i MPL w Bystrem, oraz wspaniałych organizatorów lekarskiego sportu: Lidii Kustry z Radomia (tenis ziemny) oraz Krystyny Anioł-Strzyżewskiej, niestrudzonej animatorki ringo, medalistki ostatnich MPL wraz z Marią Anczykowską i Stanisławem Wieczorkiem.
Największą radość przyniosły puchary i dyplomy dla naszych lekarskich pociech: Oli i Oskara Buczyńskich – za indywidualne sukcesy na igrzyskach lekarskich – oraz Agatki i Mateusza Leszczyńskich, którzy wraz z ojcem Jurkiem wygrali rodzinną sztafetę pływacką na igrzyskach lekarskich w Zakopanem.

Uroczystość wręczenia wyróżnień była dla delegatów na zjazd okazją poznania tych, o których nieraz się mówi „pozytywnie zakręceni”, którzy swoim talentem i treningiem dają przykład, nie tylko naszemu środowisku. Dla wyróżnionych zaś była to kolejna mobilizacja do intensywnej pracy i utrzymania formy, nie tylko do przyszłego roku.

Krzysztof Makuch

Archiwum